• اخبار

خبرنگاران مشعل داران هدایت مردم در تاریکی بی خبری هستند

خبرنگاران مشعل داران هدایت مردم در تاریکی بی خبری هستند
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در نشست با خبرنگاران گفت : خبرنگاران مشعل داران هدایت مردم در تاریکی بی خبری و زبان گویای انعکاس دردهای مردم اند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر : دکتر اسدالله عباسی نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در نشست با خبرنگاران و فعالان رسانه ای شهرستان های رودسر و املش که ظهر امروز 21 مرداد 97 در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر برگزار گردید ، خبرنگاران را مشعل داران هدایت مردم در تاریکی بی خبری دانستند.

وی ضمن خیر مقدم به خبرنگاران حاضر و تسلیت ایام شهادت امام جواد علیه السلام ، و تشکر از مجموعه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر جهت برگزاری این نشست ، مسئولیت و رسالت خبرنگارها را بسیار سنگین دانسته و افزود : اهمیت و جایگاه خبرنگاران بر کسی پوشیده نیست و این روز بزرگ را که در شورای فرهنگ عمومی کشور مصوب شده است باید به نحو احسن گرامی داشته شود.

عباسی خبرنگاران را زبان گویای انعکاس دردهای مردم و مشکلات آنان دانسته و اذعان داشت : خبرنگاران در همه زمینه های اجتماعی و فرهنگی می توانند تاثیرگذار و منعکس کننده واقعیت ها و حقایق جامعه باشند.

نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسئولیت سنگین این قشر عنوان داشتند : خبرنگاران و مستندسازان در زمان دوران دفاع مقدس جهت ثبت لحظات شهادت عزیزانمان و لحظات حملات دشمن ، جانشان را به خطر می انداختند و برای روشنگری افکار عمومی و اطلاع رسانی مردم ، صحنه های حماسی را به تصویر می کشیدند و در این راه نیز زخمی و یا به شهادت می رسیدند که این موارد را نیز در دفاع از مردم سوریه و عراق شاهد بوده ایم.

عضو هیات رییسه و کمیسیون آموزش پرورش و کارگروه اشتغال مجلس ، سرانه مطالعه در کشور و انس و الفت با کتاب و مقالات را کم دانسته و اذعان داشت : متاسفانه دشمنان ما با راه اندازی رسانه های متعدد - سرمایه گذاری فراوان در این عرصه و با بوجود آوردن امپراطوری خبری و مدیریت آنها می خواهند افکار عمومی ما را نسبت به ارزشها و دستاوردهای نظام و اندوخته ها نظام بدبین و ما را ناامید کنند و هدف اصلی آنان نیز نشانه گرفتن کانون خانواده ها می باشد.

عباسی با اشاره به فرارسیدن چهل سالگی انقلاب ، نقش خبرنگاران و رسانه ها را در این مورد مهم دانسته و اشعار داشت : خبرنگاران و رسانه ها با قلم متعهدانه خود می توانند خدمات مسئولین را به تصویر بکشند و دستاوردهای چهل ساله را دراختیار مردم عزیز قرار دهند.

 وی در پایان ضمن توفیق همه ی خبرنگاران در این عرصه بیان داشت : باید تقدیر کنیم از قلم های متعهدی را که در جهت تحقق آرمانها و اهداف قلم می زنند و امیدواریم که با قلم های خوب و اندیشمندانه ی خود بدرخشید و انتظار داریم که واقعیت ها را به تصویر بکشید.

علی فلاح رنجبر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر نیز در این نشست ضمن حمایت از همه ی خبرنگاران ، به موضوع کانون خبرنگاران اشاره کرد و افزود : این کانون بزودی با تکمیل بانک اطلاعاتی خبرنگاران راه اندازی و امکانات این کانون نیز با حمایت دیگر مسئولین شهرستان تهیه و دراختیار خبرنگاران عزیز قرار خواهد گرفت.

در ادمه نشست نیز هریک از خبرنگارها دیدگاه ها و پیشنهادات خود را بیان که مواردی چون حمایت ویژه از خبرنگارها - ارتباط بیشتر بین رسانه ها ، مردم و مسئولین - تعامل بیشتر بین مسئولان - استفاده ادارات از خبرنگاران و بیمه خبرنگاران عنوان گردید.

در پایان نیز از 19 خبرنگار رودسری و املشی ( آقایان ابوالفضل شکری - محمدحسن رهبر - عباس جعفری - امید رجبی پور - عباس رنجی - یحیی شعبانی - پرویز رحیمی - علیرضا جهانی - سیامک پورجانی - مهدی نظرپاک - مهدی عبدالله پور - عزیز عابدی - سعید طالبی و سرکار خانم ها شالی - خدیجه جعفرپور - خدیجه بهره ور - منور شعبانپور - محدثه رمضانی و رقیه نواییان با اهداء لوح تقدیر و هدایایی تجلیل و قدردانی بعمل آمد.

گزارش تصویری مربوطه

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر

۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۲۵
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500